Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare

Buna ziua !as avea o intrebare un 1minor elev se poate angaja cu norma 6ore si lucru efectiv 3 ore?daca merge in accelasi timp si la scoala,sau doar pe perioada vacantelor?
780 lei brut este salariul minim pentru 3 ore/zi ...
Pai eu am calculat la 2080,la minori se considere 6 ore norma intreaga renumerata cu 2080 deci 3 ore cu 1040,gresesc?
Corect ... scuze de greseala.
Multumesc mult!