Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Examen angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Examen angajare

Lucrez intr-o institutie publica de 24 de ani!Noul primar ne roteste la fiecare cateva luni din birou in birou sau compartiment! Este legal acest lucru?Mentionez ca in dispozitiile date invoca tot felul de articole ambigue sau fara acoperire!!!
tatianaardeleanu, utilizator
Ce motive invoca ? A contestat cineva o astfel de decizie ? Daca da, care este solutia?
Nu a contestat nimeni!Toata lumea este timorata si speriata.Jigneste si ameninta in toate partile din idioti, tampiti , incompetenti si asa mai departe nu ne scoate.Ameninta ca va face el reorganizare si ne pune sa dam examen si promite el ca nu-l com trece pt ca suntem incompetenti!Cand m-a mutat ultima data a invocat rotatia functiilor sensibile. Eram de un an la pe acel post iar in tabelul intocmit de auditor era scris clar in dreptul meu, "nu necesita rotatia"!
tatianaardeleanu, utilizator
Incercati sa trimiteti un memoriu la prefectura sau la Corpul de Control al Primului ministru.
Este corect sau mai bine spus legal
faca reorganizare si sa ne supuna examenului si totodata sa participe din exterior?

Cornel Vasile a scris:

Incercati sa trimiteti un memoriu la prefectura sau la Corpul de Control al Primului ministru.

tatianaardeleanu, utilizator