avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 914 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Examen angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Examen angajare

Lucrez intr-o institutie publica de 24 de ani!Noul primar ne roteste la fiecare cateva luni din birou in birou sau compartiment! Este legal acest lucru?Mentionez ca in dispozitiile date invoca tot felul de articole ambigue sau fara acoperire!!!
Ultima modificare: Vineri, 4 Ianuarie 2019
tatianaardeleanu, utilizator
Ce motive invoca ? A contestat cineva o astfel de decizie ? Daca da, care este solutia?
Nu a contestat nimeni!Toata lumea este timorata si speriata.Jigneste si ameninta in toate partile din idioti, tampiti , incompetenti si asa mai departe nu ne scoate.Ameninta ca va face el reorganizare si ne pune sa dam examen si promite el ca nu-l com trece pt ca suntem incompetenti!Cand m-a mutat ultima data a invocat rotatia functiilor sensibile. Eram de un an la pe acel post iar in tabelul intocmit de auditor era scris clar in dreptul meu, "nu necesita rotatia"!
Ultima modificare: Vineri, 4 Ianuarie 2019
tatianaardeleanu, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Incercati sa trimiteti un memoriu la prefectura sau la Corpul de Control al Primului ministru.
Este corect sau mai bine spus legal
faca reorganizare si sa ne supuna examenului si totodata sa participe din exterior?

Cornel Vasile a scris:

Incercati sa trimiteti un memoriu la prefectura sau la Corpul de Control al Primului ministru.

Ultima modificare: Duminică, 6 Ianuarie 2019
tatianaardeleanu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa postului a unui functionar public rovana rovana BUNA ZIUA , SUNT ANGAJATA LA O PRIMARIE CA REFERENT , CLASA III , GRAD PROFESIONAL ASISTENT , VA ROG SA-MI RASPUNDETI DACA SE POATE FACE SHIMBAREA LA UN ALT ... (vezi toată discuția)
Mi s-a interzis practicarea meseriei de catre guvern aprov1961 aprov1961 Am 56 de ani sunt de o viata macaragiu si in urma unor controale ITM la firma la care lucrez am fost dat jos de pe macara si trecut ca muncitor necalificat in ... (vezi toată discuția)
Hotarare de consiliu local - arhitect-sef snadica snadica Consiliul local da o hotarare in noiembrie 2010 pentru crearea structurii de specialitate pe linie de urbanism privind preluarea atributiilor arhitectului ... (vezi toată discuția)