Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare dupa partaj
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare dupa partaj

Buna seara! Tocmai soacra mea a terminat un proces de partaj si casa s a impartit in doua 50pe 50. E o casa cu doua iesiri si este o singura adresa...adresa fiind la intrarea fostului socru. Cum trebuie sa procedez sa am si eu o adresa la intrarea mea in curte ? Va multumesc!
adresele postale sunt atribuite de primarie
Si cum imi pot face o adresa? Ce pasi trebuie sa urmez?
in principiu, trebuie sa solicitati acest lucru, insotit de actele doveditoare (titlu proprietate, intabulare, schita cadastrala,...). sper ca ati facut dezmembrarea si aveti CF pe proprietatea dvs..
practic, informati-va la primarie mai intai ce documente va trebuie.