Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stimulent de insertie

Pentru ca am inceput serviciu cu 60 de zile înainte ca primul copil sa împlinească 2 ani beneficiez de stimulent de insertie. Pe perioada acestui stimulent intru in concediu medical pre si post natal pentru al 2 lea copil. Acest cm este plătit de angajator. Beneficiez sau nu de stimulent de insertie pe perioada concediului medical ?stiu ca in momentul in care voi primi indemnizația pt al 2 lea copil nu voi mai lua stiulentul de insertie. Multumesc!
Nu beneficiati de stimulentul de insertie pe perioada concediului medical.