Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul Minim pe Economie in constructii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul Minim pe Economie in constructii

Salariul minim de 3000 lei (Conform OUG 114/2018) care trebuie acordat lucratorilor în constructii este valabil tuturor angajatilor, chiar și acelor din compartimentele neproductive direct (TESA)?
In aceasta ordonantă de face referire asupra obligativitatii majorarii (lucratorilor)...
Este valabil pentru toti salariatii ... legea se refera la codul CAEN al entitatii angajatoare si nu la functiile salariatilor.
Multumesc frumos!