Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pot sa raman in pensie de boala?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pot sa raman in pensie de boala?

Daca pot ramane in pensie de boala si cum ma afecteaza? Anul trecut 4 mai am suferit un infarct ,acum sant in concediu medical Am lucrat 1an si 2 luni grupa 1 , 16 ani si 2 luni grupa 2 , 14 ani si 9 luni acelasi loc dar fara grupa . Data nasterii:18-10-1963 . Multumesc anticipat.
danutmarcel, utilizator
Comisia de expertiză va decide dacă vă încadrați într-un anume grad de invaliditate. Începeți demersurile necesare și depuneți dosarul la comisie.
Intrebarea era daca ma afecteaza la pensia de limita de varsta.
.