Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... blocare ocupare posturi in domeniul sanitar
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

blocare ocupare posturi in domeniul sanitar

prev.art.14 din OUG 90/2017 privitoare la modul restrictionar de ocupare Iin anul 2018 a posturilor in anumite sectoare bugetare sunt in vigoare si in 2019 dupa aparitia OUG 114/2018?
Daca da, rugam sa ne indicati unde este prevazut acest lucru.
Ordonanța de urgență nr. 114/2018 privind instituirea unor măsuri în domeniul investițiilor publice și a unor măsuri fiscal-bugetare, modificarea și completarea unor acte normative și prorogarea unor termene

Art. 38
În perioada 2019-2021, numărul maxim de posturi care se finanțează din fonduri publice, pentru instituțiile și autoritățile publice, indiferent de modul de finanțare și subordonare, se stabilește de către ordonatorii de credite astfel încât să se asigure plata integrală a drepturilor de natură salarială acordate în condițiile legii, cu încadrarea în cheltuielile de personal aprobate prin buget.
Multumim mult!