avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sentinta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sentinta

cum pot intra in posesia sentintei irevocabile ,pt a vedea exact ce contine ,inainte de trimiterea ei prin posta ?
Cel mai recent răspuns: MIHAI GRIGORE , Avocat 20:00, 16 Noiembrie 2009
Buna ziua !
Simplu. Va duceti la arhiva judecatoriei unde cauza a fost solutionata si solicitati sentinta .
Cu stima !
de la arhiva, dc a redactato cineva!incearca si pe portalul instantelor de judecata dc ai nr de dosar!!
ce acte trebuie sa completez sau sa prezint ?
Va prezentati la arhiva cu un act de identitate, daca sunteti parte in dosar , si cereti incheierea din condica sau hotararea redactata de la dosar ( in cazul in care s-a redactat). Daca nu o gasiti , puteti formula o cerere de urgentare a redactarii hotararii, cu mentiunea adresei unde doriti comunicarea.
Trebuie sa va prezentati cu actul de identitate!
:)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Investire cu formula executorie a unei sentinte/decizii, distanta mare intre instanta si parte exuser exuser am urmatoarea situatie: dosar in comercial la judecatorie, obiect pretentii, ni s-a admis actiunea si pe portal scrie ca este irevocabila. cum pot sa o ... (vezi toată discuția)
Sentinta in procesele civile LUNCANU IONEL LUNCANU IONEL Va rog sa imi spune-ti in cat timp trebuie sa ajunga hotararea acasa dupa terminarea procesului (prima instanta), avand in vedere termenul procedural pentru ... (vezi toată discuția)
Pronuntare elabina elabina Pe data de 3 iunie am avut ultimul proces pentru divort cu minori si a ramas in pronuntare.Sotul nu s-a prezentat la nici un termen si fetita locuieste cu ... (vezi toată discuția)