Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sentinta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sentinta

cum pot intra in posesia sentintei irevocabile ,pt a vedea exact ce contine ,inainte de trimiterea ei prin posta ?
Buna ziua !
Simplu. Va duceti la arhiva judecatoriei unde cauza a fost solutionata si solicitati sentinta .
Cu stima !
de la arhiva, dc a redactato cineva!incearca si pe portalul instantelor de judecata dc ai nr de dosar!!
ce acte trebuie sa completez sau sa prezint ?
Va prezentati la arhiva cu un act de identitate, daca sunteti parte in dosar , si cereti incheierea din condica sau hotararea redactata de la dosar ( in cazul in care s-a redactat). Daca nu o gasiti , puteti formula o cerere de urgentare a redactarii hotararii, cu mentiunea adresei unde doriti comunicarea.
Trebuie sa va prezentati cu actul de identitate!
:)