avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 943 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare

in perioada de preaviz ,pot depune dosar de pensionare anticipata? sau la terminarea perioadei de preaviz?
Cel mai recent răspuns: vmn58 , utilizator 09:28, 9 Ianuarie 2019
Va puteti depune dosarul pentru pensionare ,chiar daca sunteti in perioada de preaviz.
Multumesc pentru raspuns, dar am omis sa mentionez ca dupa preaviz beneficiez si de plati compensatorii, e vreo problema? daca pensionarea e anticipata?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refuz loc de munca oferit gigiguardia gigiguardia Buna ziua, scuze daca cumva postez un subiect care a mai fost anterior dezbatut. Doresc sa va intreb urmatoarele: 1. Daca in perioada de preaviz, mi se ... (vezi toată discuția)
Probleme in caz de disponibilizare cf. art.65, alin1 cm puideurs puideurs Buna ziua, Am 2 probleme, va rog frumos sa ma ajutati: 1. Un angajat este instiintat (prin decizie) ca urmeaza a fi disponibilizat la expirarea celor 20 zile ... (vezi toată discuția)
Terminare c.medical si pensie de invaliditate cameluja cameluja Buna ziua, Va rog frumos sa-mi comunicati urmatoarea situatie. Incepand cu data de 09.05.2013 -va inceta c.medical -(dupa un an si jumatate). Am depus ... (vezi toată discuția)