Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu minim in constructii (cod caen 2511)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu minim in constructii (cod caen 2511)

Buna ziua,
va rog sa-mi raspundeti la urmatoarele intrebari:

Salariul minim de 3000 lei pt.acitivitatea de constructii (caen 2511) este obligatoriu sau doar pentru a beneficia de scutiri?
Scutirile se aplica de la 3000 inclusiv sau peste 3000 (ex.3001)
Multumesc.
Salariul minim de 3000 lei pentru activitatea de constructii (caen 2511) este obligatoriu.

Cornel Vasile, Consilier juridic