Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare bani de pe un cec din 1990
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare bani de pe un cec din 1990

Buna ziua!
Cine ma poate sfatui cum as putea recupera 2000 lei de pe un cec cu dobanda la vedere depusi in 1990 respectiv 1991 de catre bunicul meu pentru mine eu fiind titular . In respectivul cec este specificat ca nu exista un termen de pastrare si ca bani sunt garantati de stat. La CEC au zis ca nu are nici o valoare.
P.s. cum pot adauga poze as vrea sa adaug si o poza cu ce scrie pe spatele cec-ului?
crissbog11, utilizator
Raspunsul primit de la CEC este cel legal. Nu uitati ca s-a trecut prin reforma monetara undeva prin 1995 cand s-au taiat 4 zero-uri.