Forum AvocatNet Italia Taxe, impozite si alte probleme de ... Transport de persoane in regim de inchiriere
Discuție deschisă în Taxe, impozite si alte probleme de afaceri

Transport de persoane in regim de inchiriere

Este posibil trasportul de persoane in regim de inchirieri avand clienti ( persoane juritice, nu privati) pe teritoriul Italiei ?

Buna seara,

Sunteti persoana juridica sau fizica? In Romania sau in Italia?
Buna seara,
Multumesc ptr. atentie.
Sunt o persoana juridica in Romania care are possibilitatea de a desvolta bisnessul (inchirieri de masini cu sofer) in Italia.
Ideal ar fi daca as putea face cerere de autorizatii ptr trasportul de persoane in regim de inchirieri cu sofer. (cu masinile societatii dar inmatriculate in Italia).
Va multumesc si astept un raspuns din partea dumneavoastra.
MB