Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Achizitionare telefon mobil, valoare peste 2500 lei
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Achizitionare telefon mobil, valoare peste 2500 lei

Buna ziua. Administratorul firmei a achizitionat un telefon mobil, valoare peste 2500 lei. Trebuie considerat mijloc fix si amortizat lunar?
Buna ziua. Da, se amortizeaza lunar fiind considerat mijloc fix,pentru valoare fara tva mai mare de 2500 lei.