avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Achizitionare telefon mobil, valoare peste 2500 lei
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Achizitionare telefon mobil, valoare peste 2500 lei

Buna ziua. Administratorul firmei a achizitionat un telefon mobil, valoare peste 2500 lei. Trebuie considerat mijloc fix si amortizat lunar?
Cel mai recent răspuns: Constantin Vera , Contabil 17:57, 10 Ianuarie 2019
Buna ziua. Da, se amortizeaza lunar fiind considerat mijloc fix,pentru valoare fara tva mai mare de 2500 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amortizare masina valoare mica iuli-ana iuli-ana am cumparat o masina auto cu 2140 lei , complet amortizata , este obligatoriu sa o mai amortizez si eu ? (vezi toată discuția)
Trecerea pe cheltuieli a unei instalatii gpl montata pe taxi emilia1961 emilia1961 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati intr-o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv. Am un IF cu activitate taxi. Am pus (in luna Ianuarie 2011) pe masina de ... (vezi toată discuția)
Incadrare bun la obiect de inventar sau mijloc fix sain sain S-a achizitionat un telefon mobil la o valoare fara tva de 1.900 lei.Va fi inregistrat in contabilitate la mijloc fix avand in vedere valoarea lui de peste ... (vezi toată discuția)