Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributii salarii 2018
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributii salarii 2018

Buna ziua !
Va rog sa imi lamuriti urmatoarea problema:
Incepand cu data de 15.03.2018, SC X SRL angajeaza un salariat cu contract cu timp partial de 4 ore/zi, cu un salariu brut de 950 lei/luna . Salariatul este angajat cu norma intreaga de 8 ore/zi la un alt angajator.
Intrebarea mea este cum se calculeaza corect impozitul de salarii, CAS si CASS pentru acest salariat?
Va multumesc !
Conform O.M.F.P. nr.2343/2017 privind procedura de aplicare a prevederilor art.140 alin.(3) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal