Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cerificat urbanism
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cerificat urbanism

Buna ziua ,

Pentru constructia unui case pe un teren care nu este imprejmuit se solicita un singur certificat de urbanism in care se mentioneaza atat constructia gardului cat si constructia casei ?

Iael a scris:
Pentru constructia unui case pe un teren care nu este imprejmuit se solicita un singur certificat de urbanism in care se mentioneaza atat constructia gardului cat si constructia casei ?

Buna ziua,
Puteti solicita mai intai CU pentru gard si apoi pentru constructii sau puteti solicita CU pentru toate lucrarile.
Depinde de capacitatea Dvs. financiara.
Cu stima,
Va multumesc pentru raspuns.

Eu recent am construit si va recomand sa treceti si gardul si casa si anexele in certificatul de urbanism de la inceput. Autorizatia de constructie o sa contina tot ce treceti acuma in cererea depusa. Nu stiu sa difera pretul.Tot ce omiteti acuma o sa platiti din nou incepand cu autorizatia de urbanism pana la autorizatia de constructii,si proiectant ,etc. Succes!
Ca anexe de regula ce se mentioneaza?
Este vorba de garaj,atelier,depozit,etc