Forum Discuţii juridice Executare silită Executare siluta
Discuție deschisă în Executare silită

Executare siluta

Buna ziua
Am primit de la executor o somatie de plata pentru suma de 8100 lei. Mentionez ca am avut un credit pentru care am fost executat silit (160000 lei) in baza unei hotarari judecatoresti. Am achitat inca din 2016 acea suma prin proprire pe salariu. Ref. la somatie executorul a zis ca ac suma reprezinta comisioane adaugat pe parcursul executarii conform contractului de credit si ca pot contesta suma respectiva in termen de 15 zile in instanta. Mi se pare foarte mare suma si nu stiu cum sa procedez. Va rog sa-mi dati un sfat. Multumesc.
Degeaba contestati daca nu sunt clauze abuzive în contract.
Contestatie la executare int ermen de 15 zile. Daca spuneti ca ati si platit... Probabil ca au procesat paltile tarziu sau efctiv au scos dobanzi din burta. Ar trebui sa studieze actele cine de specialitate.