Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii salariu;
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

salariu;

sunt functionar public si sunt absolvent de studii superioare ;
in momentul incadrarii aveam studii medii,acum pot benificia de salariu corespunzator studiilor absolvite?
Salarizarea se face in fuctie de postul ocupat (daca postul prevede studii superioare sau medii) si nu in functie de studiile salariatului.
Puteti face o solicitare ,dar nu este obligatoriu daca ati absolvit sa fiti incadrat si remunerat conform pregatirii dvs. ,daca necesitatea postului nu o cere.