avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent de insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent de insertie

Se sistează stimulentul de inserție dacă ai la serviciu zile fără plata?
Nu mai iei stimulentul in luna respectiva sau nu mai Primești deloc?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:09, 13 Ianuarie 2019
Inceteaza plata stimulentului ....insa intrebati la AJPIS daca se poate relua dupa terminarea CFP.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incetare stimulent Desana Desana Buna seara,am auzit ca in cazul in care luam stimulentul de insertie si copilul se imbolnaveste de necesita mama concediu medical pentru ingrijire copil cateva ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de concediu crestere copil? DaCi11 DaCi11 Buna ziua, am un copil de 11 luni. Dupa cele 126 de zile, am revenit la servici, fara sa intru deloc in concediu de crestere copil. Am beneficiat si ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie rkinga6 rkinga6 Buna ziua, Din diverse parti am auzit ca pentru a beneficia de stimulentul de insertie trebuie sa ma reintorc la munca inainte de a implini copilul 11 luni, ... (vezi toată discuția)