avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1160 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Aprobare SSM in caz de faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Aprobare SSM in caz de faliment

Buna ziua!
As dori sa stiu daca in cazul unei firme in faliment, intocmirea si aprobarea programului de instruire SSM se mai face de administrator sau se va face de catre lichidatorul judiciar?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: GRINSOLV IPURL , Practician in insolventa 10:38, 17 Ianuarie 2019
In caz de faliment toate contractele individuale de munca trebuie sa inceteze.

Prin urmare nu mai este necesara instruirea ssm.

Sper sa va fie de folos informatiile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine e responsabil de ssm la o firma in faliment? namste13 namste13 Buna ziua! As dori sa stiu daca in cazul unei firme in faliment, intocmirea si aprobarea programului de instruire SSM se mai face de administrator sau se va ... (vezi toată discuția)
Aprobare ssm in caz de faliment namste13 namste13 Buna ziua! As dori sa stiu daca in cazul unei firme in faliment, intocmirea si aprobarea programului de instruire SSM se mai face de administrator sau se va ... (vezi toată discuția)
Instruire muraruana muraruana Buna ziua. Daca eu sunt lucratorul desemnat sa ma ocup de securitatea si sanatatea in munca, trebuie sa am si eu fisa individuala de instruire? (vezi toată discuția)