Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Cum trebuie facuta o evaluare de risc cand primesc ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Cum trebuie facuta o evaluare de risc cand primesc fisa tehnica a unei materii prime?

Lucram cu granule si as vrea sa stiu daca undeva este specificat in lege sau cum se face o evaluare de risc pentru materia prima dupa fisa tehnica de securitate.
Se tine seama de prevederile din fisa tehnica de securitate unde se mentioneaza riscurile pentru sanatate, mediu sau de alta natura. Se are in vedere fluxul tehnologic, locatia instalatiei, etc.