Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal

Bună ziua. Am un dosar penal pe fond, persoana vătămată cere în acel dosar 7.200 lei pentru îngrijiri medicale și 35.000 lei despăgubiri. Are certificat medico-legal de 14-16zile. Eu am încercat s-o dau pe amiabilă, oferindu-i suma de 8.000 lei(cam tot ce ii pot oferii direct) dar el a refuzat, spunând ca este prea puțin. În această situație, la ce sa ma aștept ținând cont ca este și prima abatere, salariul este minim pe economie, am depus certificat de căsătorie și caracterizări de la locul de muncă și de la asociația de locatari. Tot ce am pe nume este o mașină în valoare de maxim 1.500 euro. Aștept răspunsurile dumneavoastră. Va mulțumesc!!!
Ati fost depistat cu alcoolemie cand s-a intamplat incidentul?
Amândoi eram sub influența alcoolului
Persoana vinovată va fi condamnată si se vor acorda despăgubiri în raport de ceea ce se va dovedi si in functie de apararile.concrete.

Ce este dovedit cu acte se va obține sigur.