Forum Discuţii juridice Executare silită Informații executare silită divulgata unei banci
Discuție deschisă în Executare silită

Informații executare silită divulgata unei banci

Am făcut o simulare pentru un credit și analistul mi-a respins cererea din cauza unor cesiuni și executări silite. Unde a avut acces și cine a divulgat aceste informații? Se poate discuta aici de datele personale?
Faptul că sunteți rău platnic, nu înseamnă că aceste date personale sunt secrete și confidențiale. Agentul de credit foarte simplu a verificat la toate Băncile și IFN-urile cazierul dvs financiar, cu scopul să verifice dacă nu cumva aveți din trecut credite neplătite, și așa a primit informațiile solicitate, informații care nu sunt secrete confidențiale.

În concret instituția de credit nu face altceva decât să se protejeze de clienții care pe viitor le-ar putea crea probleme financiare.
Dapix, utilizator