Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent insertie

Buna seara, ma aflu in concediu crestere copil,si nu mai doresc sa ma intorc la actualul loc de munca cand se termina concediul,vreau sa fac un pfa sa prestez servicii de infrumusetare.Cum trebuie sa procedez pentru a nu pierde stimulentul de insertie?
Multumesc!
Trebuie sa va infiintati mai devreme PFA-ul , astfel incat cu cel putin 60 de zile inainte de a implini copilul varsta de 2 ani sa fie functionabil.
Multumesc frumos!