Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent inserție
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent inserție

Bună ziua, ma aflu în concediu creștere copil și nu mai doresc sa ma întorc la vechiul loc de munca ci doresc sa îmi deschid un pfa și sa primesc stimulentul de inserție 1) Cum sa procedez pentru a nu pierde stimulentul de inserție? 2) ca pfa ce condiții trebuie îndeplinite în aceasta perioada pentru a nu mi se retrage dreptul la stimulent? Mulțumesc
Trebuie sa incepeti activitate ca PFA cu cel putin 60 de zile inainte de data implinirii varstei de 2 ani de catre copil.