Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am făcut un contract pentru recoltare celule stem, ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am făcut un contract pentru recoltare celule stem, dar proba a fost neconformă, contaminată și insuficientă. Cu toate acestea nu reușesc să-l reziliez, ce mă sfătuiți?

Am facut impulsiv un contract cu regina maria pentru recoltare celule stem. Proba este neconforma, contaminata si nici macar suficient sange recoltat. Am platit analiza probelor. Cum pot rezilia contractul in acest caz? RM sustine ca nu isi asuma responsabilitatea pt neconformitatea probelor. Am nevoie de ajutor va rog
Manuela Rășină, administrator
Inca nu. Oricum am primit dovada contaminarii la 1 an distanta si este mentionat ca nu ma scutește de plata
Normal ca nu va scuteste de plata daca alegeti sa o pastrati. Mai cititi contractul, in altele este precizat ca puteti renunta la proba, aceasta ajungand intr-o banca publica de celule stem.