avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am făcut un contract pentru recoltare celule stem, ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am făcut un contract pentru recoltare celule stem, dar proba a fost neconformă, contaminată și insuficientă. Cu toate acestea nu reușesc să-l reziliez, ce mă sfătuiți?

Am facut impulsiv un contract cu regina maria pentru recoltare celule stem. Proba este neconforma, contaminata si nici macar suficient sange recoltat. Am platit analiza probelor. Cum pot rezilia contractul in acest caz? RM sustine ca nu isi asuma responsabilitatea pt neconformitatea probelor. Am nevoie de ajutor va rog
Ultima modificare: Joi, 17 Ianuarie 2019
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: DinuX , utilizator 09:04, 21 Ianuarie 2019
Inca nu. Oricum am primit dovada contaminarii la 1 an distanta si este mentionat ca nu ma scutește de plata
Normal ca nu va scuteste de plata daca alegeti sa o pastrati. Mai cititi contractul, in altele este precizat ca puteti renunta la proba, aceasta ajungand intr-o banca publica de celule stem.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Celule stem Madalina Bulf Madalina Bulf Buna ziua,am si eu o problema,am nascut in noiembrie 2016 si la nastere am recoltat celule stem,cordon ombilical+sangele meu...cordonul ombilical mi-a fost ... (vezi toată discuția)
Buna ziua doresc rezilierea contractului de celule stem cu regina ... Sabina26 Sabina26 Buna ziua doresc rezilierea contractului de celule stem cu regina maria. sunt menționate urmatoarele in punctele destinate încetării contractului:-In cazul ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract celule stem, regina maria. bună ziua, aș ... IonutMilas IonutMilas Reziliere contract celule stem, Regina Maria. Bună ziua, aș vrea să reziliez un contract de celule stem semnat în 2014. În contract am găsit doua clauze ... (vezi toată discuția)