avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Decizie tribunal necomunicata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Decizie tribunal necomunicata

Am castigat o contestatie la executare iar aceasta a fost atacata cu recurs (pe vechile prevederi ala CPC) la Tribunal.
Tribunalul a dat Decizie de casare cu trimitere spre rejudecare la Judecatorie
S-a stabilit termen de judecare pe data de 18.01.2019 insa Decizia Tribunalului nu mi-a fost comunicata si se vede si la dosarul cauzei acest lucru.
Nu este nula ?
Se poate invoca acest impediment la acest termen la Judecatorie?
Sau se poate apela la Revizuire ?
Multumesc !
Cel mai recent răspuns: DenisRif , utilizator 17:38, 15 Ianuarie 2019
Buna ziua,
Pe vechiul cod de procedura deciziile nu se comunicau.
A....Ok..
Mi s-a parut destul de ciudata procedura si tocmai de aceea...
Multumesc !
Ultima modificare: Marți, 15 Ianuarie 2019
DenisRif, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recalificarea unei cai de atac catre o instanta superioara ContSters139112 ContSters139112 Buna seara, am o intrebare daca ma poate ajuta cineva...,respectiv am formulat o contestatie in anulare impotriva deciziei irevocabile din recurs ptr. ... (vezi toată discuția)
Judecata in recurs ro280988 ro280988 Buna ziua. Se da urmatoarea ipoteza: cerere de chemare in judecata introdusa la Judecatorie, apelul exercitat la Tribunal, recursul exercitat la Curtea de ... (vezi toată discuția)
Invocare nulitate absoluta - rejudecare adiadiadi adiadiadi Buna ziua Am intentat o actiune civila la tribunal, actiune care mi-a fost respinsa . Am depus recurs in termen legal; odata cu recursul am depus si o ... (vezi toată discuția)