avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Depunere bilant/balanta
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Depunere bilant/balanta

Am infiintat o firma anul trecut in martie, am achizitionat cateva produse dar din motive personale nu am inceput activitatea....nu am vandut din produse
Am depus trimestrial declaratia 100 pe 0.
As vrea sa stiu daca trebuie sa depun, in acest caz, balanta sau bilant si pana la ce data?
Ultima modificare: Marți, 15 Ianuarie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Constantin Vera , Contabil 14:07, 15 Ianuarie 2019
30.05.2019 e termenul pentru bilant.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bilant fara activitate pe firma? rox_ann07 rox_ann07 Am o firma deschisa din martie 2018, fara angajati...e cu profil online. Am achizitionat cateva produse, dar nu am mai putut sa ma ocup de ea....in consecinta ... (vezi toată discuția)
Desființare srl Ca.Ov. Ca.Ov. Buna ziua, Am înființat un SRL pt a obține fonduri prin programul start-up,nu am primit fonduri și as vrea sa stiu: 1.cum o pot închide 2.momentan ... (vezi toată discuția)
Declaratii obligatorii srl-d oanaa11 oanaa11 Buna, Am o firma infiintata in aprilie 2015 care nu are angajati si nu realizeaza venituri. Am depus trimestrial declaratia 100 si acum aflu ca trebuia ... (vezi toată discuția)