Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Racordare la rețeaua electrică teren extravilan
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Racordare la rețeaua electrică teren extravilan

Sal,am un teren extravilan pe camp si asi dori racordare trifazat max 20kv linia de inalta tensiune este la 50m iar distanta pina la transformator este la circa 400m va rog puteti sa-mi spuneti care ar fi costurile?
Trebuie sa detineti un proiect avizat de catre firma de distributie curent electric si sa incheiati un contract de bransament cu aceasta firma. La contract se va anexa un deviz de cheltuieli.