Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce acte si ce costuri presupune obtinerea autorizatiei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce acte si ce costuri presupune obtinerea autorizatiei de construire ...

Ce acte si ce costuri presupune obtinerea autorizatiei de construire a unui racord electric trifazat in zona Pantelimon. Sunt proprietar al terenului si doresc instalarea unei pompe de apa. Distanta de racord este de circa 200 metri.
Trebuie sa detineti un proiect intocmit de un proiectant autorizat (poate fi chiar firma de distributie curent electric din zona). In baza proiectului obtineti autorizatie de ctie. de la primarie (pentru sapatura, dupa caz). Tariful este cel stabilit de primarie.
Costurile cu proiectul, realizarea retelei, instalarea pompei etc. sunt cele stabilite prin contractele pe care le incheiati.