Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... salariul minim pentru cei încadrați pe funcții cu ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

salariul minim pentru cei încadrați pe funcții cu studii superioare e de 2.350 de lei

Conform diplomei sunt inginer diplomat, profil constructii,profil Imbunatatiri funciare si dezvoltare rurala, iar din anul 2000 sunt functionar public superior in cadrul Biroului Cadastru din cadrul unei unitati administrative teritoriale. Intrebarea este la ce salariu minim pe economie ma incadrez...2080 sau 2350 lei?
Pentru personalul încadrat pe funcții pentru care se prevede nivelul de studii superioare, cu vechime în muncă de cel puțin un an în domeniul studiilor superioare, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată, fără a include sporuri și alte adaosuri, este de 2.350 lei lunar,
eu ma incadrez la minim 2350