Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cheltuieli deductibile întreprindere individuală
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cheltuieli deductibile întreprindere individuală

Buna ziua,

Recent am înființat o întreprindere individuală principală activitate 9001 - Sonorizare evenimente spectacole și va trebui să plătesc licențele aferente pentru scop lucrativ respectiv utilizarea fonogramelor la UPFR.

Întrebarea mea este dacă aceste taxe pot fi trecute ca și cheltuieli? Vă mulțumesc anticipat.
Multumesc frumos.