Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... EXECUTARE SILITA IMOBILIARA
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

EXECUTARE SILITA IMOBILIARA

Buna ziua . Sunt executat silit imobiliar , pentru o datorie initiala de 23643 RON , din 2017 .
Daca la data de 15.01.2019 , datoria a scazut sub 10000 RON , mai exact 7700 RON , se poate continua executarea imobiliara ?
Teoretic legea prevede executarea silită imobiliară numai pentru creanțele de peste 10.000 lei, dacă ai alte bunuri mobile din care să plătești prin poprire.

Dar practic dacă executarea imobiliară deja a pornit, doar instanța de judecată o mai poate anula dacă formulați CONTESTAȚIE la EXECUTARE.