Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Cum pot trimite declaratii fiscale catre ANAF prin ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Cum pot trimite declaratii fiscale catre ANAF prin posta?

Buna ziua. As vrea sa stiu care este modalitatea de a trimite declaratii fiscale catre ANAF prin posta? Intreb pentru ca administratorul nu vrea sa faca semnatura electronica si la ghiseu mi s-a spus ca nu se mai primesc declaratii pe hartie. Se trimit ambele exemplare si suportul electronic? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
bibacj a scris:

Se mai pot trimite declaratiile prin posta?

Multumesc

Da, declaratiile se pot trimite prin posta. De asemenea, se pot depune si la ghiseu.