avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Cum pot trimite declaratii fiscale catre ANAF prin ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Cum pot trimite declaratii fiscale catre ANAF prin posta?

Buna ziua. As vrea sa stiu care este modalitatea de a trimite declaratii fiscale catre ANAF prin posta? Intreb pentru ca administratorul nu vrea sa faca semnatura electronica si la ghiseu mi s-a spus ca nu se mai primesc declaratii pe hartie. Se trimit ambele exemplare si suportul electronic? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 22:49, 2 Februarie 2020
bibacj a scris:

Se mai pot trimite declaratiile prin posta?

Multumesc


Da, declaratiile se pot trimite prin posta. De asemenea, se pot depune si la ghiseu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

D112 - prin posta? silvia99 silvia99 va rog frumos, am probleme cu semnatura electronica (cu softul si instalarea lui, mai precis) si stiu ca la ghiseu nu se mai primesc declaratiile 112. care imi ... (vezi toată discuția)
Dec 394 crinarav crinarav buna seara, am si eu o intrebare : declaratia 394 se poate depune prin posta cu scrisoare de recomandare. multumesc. (vezi toată discuția)