avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1078 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua

Buna ziua am muncit in germania acum 8 ani,la timpul respectiv o persoana de acolo ma ajutat sa imi fac un almendung si dupa am fost cu ea sa imi faca stoianumer,cert este ca eu am plecat de acolo si imi iesise acel ghieverbe,as vrea sa stiu daca am lasat totul balta...ma voi trezi vreodata ca am ceva de platit din Germania?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:31, 17 Ianuarie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru lămuriri si sfaturi adresti-va :
Ambasada României în R.F. Germania - Ioana MANOLE - ataşat pe probleme de muncă şi sociale
Dorotheenstr. 62-66, 10117 Berlin, Telefon: 0049 (0) 3021239108
Fax: 0049 (0) 3021239399,
E-mail: berlin.social@mae.ro

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lichidarea sau demisia!! Bela1991 Bela1991 Suntem 3 persoane care am lucrat în Germania prima dată cu un contract de aproape 2 luni după aceea am trecut și am semnat un \"contract\" dubios adică o ... (vezi toată discuția)
Adeverinte vechime celtix celtix Buna seara, Cum si de unde pot sa obtin adeverinte care sa ateste faptul ca am muncit legal 3 ani in Germania, in perioada 1 ianuarie 2014 - 31 decembire ... (vezi toată discuția)
Buna vreau sa plec cel puțin pentru o perioada in germania și ... 19108 19108 Buna Vreau sa plec cel puțin pentru o perioada in Germania și urmează sa lucrez cu acte in regula acolo. Ce trebuie sa știu și sa fac mai ales ca sunt ... (vezi toată discuția)