Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Obtinere Tutela
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Obtinere Tutela

Tatal meu este bolnav de Alzheimer , internat in azil de specialitate.
Am rugamintea sa-mi comunicati de demersuri trebuie facute in vederea obtinerii dreptului de tutela care sa-mi asigure un control total asasupra bunurilor imobile ale tatalui.
multumesc,
Cereti in instanta sa fie pus sub interdictie ca nu are discernamanet si cereti sa fiti numit tutore.. veti avea drept de administrare, asta nu inseamna chiar drept total ca nu veti putea vinde decat cu acordul instantei daca e in interesul tatalui.