Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... accident - casco generali
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

accident - casco generali

daca am avut accident duminica seara, marti am fost la asigurari sa incep demersurile pentru dosar, dar ei nu au vrut sa primeasca declaratia, au zis ca o sa o ia declaratia miercuri cand vin sa faca constatarea.
Intrebarea este daca pot cumva sa ridice problema ca nu am anuntat accidentul in 48 de ore (daca nu au luat declaratia, nu au vazut masina)
o cerere inregistrata e suficienta pentru a demonstra ca va aflati in termenul legal.