Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort

Bună ziua! Sunt separata de soț și am o fetita de 4 ani suferind de autism în momentul tul de fata sunt în proces cu el pt. Pensie alimentara. As dori sa divorțez și as Vrea sa știu da a pot divortafara a-mi lua avocat. Va multumesc

Legea nu va obliga sa angajați avocat.
Multe persoane apelează la avocat pentru redactarea cererii de chemare în judecată si apoi merg singure la procesul.de divorț deoarece nu au bani de avocat.
Dacă vă puteți reprezenta singură, nu sunteți obligată să contractați serviciile unui avocat.