Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Probleme cu vecinii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Probleme cu vecinii

Un locatar este deranjat de vecinii (chiriasii) de la etajul superior si solicita ca asociatia de proprietari sa-l dea in judecata pe proprietar. Asociatia are obligatia sa intenteze proces sau locatarul trebuie sa se descurce personal?
AdiBorodi, utilizator
Locatarul trebuie sa se descurce personal.
Nu are treaba asociatia cu acest lucru.
Multumesc :)
In astfekl de cazuri asociatia de proprietari nu are nicio responsabilitate
Vecinul interesat daca poate proba daunele /prejudiciile generate de catre chirias are dreptul sa se instituie cu pretentii impotriva acestora sau a proprietarului apartamentului inchiriat