avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... barbat care doreste casatorie cu o doamna din Thailanda
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

barbat care doreste casatorie cu o doamna din Thailanda

Sunt barbat, divortat in Romaniasi vreau sa ma casatoresc in Thailanda cu o doamna thai.
Ce acte trebuie sa duc in Thailanda si cum se procedeaza pentru a obtine certificatul de casatorie in Thailanda. Cum si ce fel de viza se otine pentru a locui in Thailanda cu sotia thai ?
Ultima modificare: Luni, 21 Ianuarie 2019
Castravete61, utilizator
Cel mai recent răspuns: Mirna , utilizator 18:14, 21 Ianuarie 2019
Întrebați la ambasadă. Sunt singurii în măsură să vă răspundă punctual la toate întrebările

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatorie in thailanda, certificat de casatorie romanesc agavrilescu agavrilescu Buna ziua, Ma numesc Alexandru, locuiesc si muncesc legal in Italia din 2007. In anul 2012 m-am casatorit in Thailanda cu un cetatean Thai. Am fost la ... (vezi toată discuția)
Acte copilului nascut in thailanda rashanea rashanea Buna ziua. Sunt din Moldova dar am si cetatenie Romana, insa sotia mea nu are cetatenie Romana, doar Moldoveneasca. Asteptam un copil in viitor si ne gandim ... (vezi toată discuția)
Casatorie cu un cetatean thailandez alexsay85 alexsay85 Am o problema. Vreau sa ma casatoresc cu logodnica mea Thailandeza in Romania. Ea a adus toate actele necesare, legalizate si supra legalizate. Problema este ... (vezi toată discuția)