Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... contract
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

contract

buna ziua,
un administrator de imobil care are contract de munca in alta parte poate avea la bloc contract de conventie civila?
multumesc,
In zilele noastre, un cetatean poate avea oricate contracte de munca (daca poate omu'...), dar NU angajare cu conventie civila.
In mod normal, acolo la dvs. conducerea as. prop., cenzorul, trebuie sa cunoasca aceste chestiuni. Trebuie sa angajati persoane fizice cu certificat de calificare in meseria de administrator de imobile si Atestat pentru practicarea acestei meserii, mai puteti incheia contracte de prestari de servicii cu PFA sau o firma specializata in administrarea as. prop.
Succes!
Pentru corecta si complerta dv informare priviind dispozitiile care guverneaza infiintarea,
organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari parcurgeti disp L nr 196/2018 care prevede fara exceptie ca administratorii de condominii-persoane fizice pot exercita responsabilitatile functiei in baza unui contract individual de munca