Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pasaport simplu, se poate obtine din Bucuresti daca ai ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pasaport simplu, se poate obtine din Bucuresti daca ai domiciliul in alta localitate

Obtinere pasaport simplu din Bucuresti pentru persoanele cu domiciliul in alte localitati
Nu.
Art.4 din Normele metodologice de aplicare a Legii nr. 248/2005 privind regimul
liberei circulaţii a cetãţenilor români în strãinãtate, aprobate prin HG nr. 94 din 26 ianuarie 2006.
Numai la domiciliu sau la reşedinţă, după caz.
jenipanait, utilizator