avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 951 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Pasaport simplu, se poate obtine din Bucuresti daca ai ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Pasaport simplu, se poate obtine din Bucuresti daca ai domiciliul in alta localitate

Obtinere pasaport simplu din Bucuresti pentru persoanele cu domiciliul in alte localitati
Cel mai recent răspuns: jenipanait , utilizator 18:16, 17 Noiembrie 2009
Nu.
Art.4 din Normele metodologice de aplicare a Legii nr. 248/2005 privind regimul
liberei circulaţii a cetãţenilor români în strãinãtate, aprobate prin HG nr. 94 din 26 ianuarie 2006.
Numai la domiciliu sau la reşedinţă, după caz.
Ultima modificare: Marți, 17 Noiembrie 2009
jenipanait, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pasaport minor denisa27 denisa27 M-ar interesa sa fac pasaport la bebelus de 3 luni insa sotul nu este in tara iar eu am o procura generala. Am nevoie de procura speciala sau o pot folosii pe ... (vezi toată discuția)
Pasaportul romanesc... vdc vdc O cetateana Moldoveanca casatorita cun cetatean Romin are dreptul sa-si faca pasaportul romin dupa sot? (vezi toată discuția)
Buna! as vrea sa stiu daca este obligatoriu sa faci poza de permis ... dilard dilard Buna! As vrea sa stiu daca este obligatoriu sa faci poza de permis fara ochelari, in conditiile in care eu port tot timpul ochelari, din copilarie. Exista o ... (vezi toată discuția)