Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Stâlp EOn pe proprietatea mea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Stâlp EOn pe proprietatea mea

Am cumparat o casă cu teren la tara,iar in mijlocul grădinii este un stîlp de curent si am inteles de la vechiul proprietar ca nu am voie sa fac nimic pe o raza de 10 m. Cum se procedează i in acest caz? Eu nu ma pot folosi de proprietatea mea.Trebuie sa fac un contract de închiriere sau altceva?
Trebuie sa aflati actele de la baza acelui stalp. Depinde ce doriti sa faceti, ce tip de stalp este etc.