Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ref la D205
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ref la D205

Buna ziua. As vrea sa va intreb daca o societate la 31.12.2017 a avut pierdere, dar in anul 2018 a platit dividende aferente anilor precedenti trebuie sa depuna D205?
Depuneti declaratia 205 daca a distribuit dividende si a platit impozitul pe dividende la stat in 2018 cu hotarare a adunarii generale din 2018.