Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Indemnizația de hrana
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Indemnizația de hrana

Lucrez în administrația publică locală și trebuie să mi se acorde indemnizația de hrană, conform art. 18 din Legea nr. 153/2017. Primind această indemnizație, suma pe care o reprezintă aceasta, cumulată cu salariul, rezultă o sumă care depășește indemnizația viceprimarului. În aceste condiții mai pot primi indemnizația de hrană? Reprezintă această indemnizație de hrană "venit salarial" așa cum este prevăzut în art. 11, alin. (4) din Legea nr. 153/2017?
Iulian7106, utilizator