Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Probleme cu o rezervare de nume pt un srl la onrc
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Probleme cu o rezervare de nume pt un srl la onrc

Am o problema pe care nu reușesc sa o înțeleg. am făcut o rezervare de nume pt un srl ,a fost acceptat l am listat am edita statutul le am depus la registru dolj plătit taxele percepute sm primit termen de ridicare 22.01.2019, am fost sa ridic si am avut marea surpriza sa mi se spună ca a fost respins din cauza numelui ,ca on-line nu verifica bine ca ei..ma întreb ei unde verifica. .nu in același sistem..aștept răspuns de la cineva care e in domeniu,va mulțumesc!
george-neagu, moderator
Buna ziua, intr-adevar. Cea online este facuta pe propria raspundere. Ei tot online verifica probabil, insa acolo intervine factorul uman de care tine cont persoana desemnata la solutionare.

Pe viitor este bine sa faceti rezervarea de nume direct la Reg. Com. cu stampila.