Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Retinere permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Retinere permis

Buna ziua doresc sa contest decizia de retinere a permisului de catre politia rutiera, numai ca procesul verbal nu l-am semnat si nu intleg care este procedura corecta de contestatie, trebuie sa astept procesul verbal prin posta(ce fac daca nu il primesc) sau pot face contestatie si fara si ce acte ar trebui depuse in acest caz ?
Actele se depun la registratura la judecatoria sectorului 4?

Trebuie sa asteptati sa vi se comunice ca sa puteti contesta, pana atunci stati fara permis, cam in asta constă șmecheria de a nu semna.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat