Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Furt
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Furt

Buna seara. Fratele meu a fost prins furand din magazin in Franta. A furat dintr un magazin alimentar si suma toatala a produselor a fost de 18 euro.
A fost dus la politia judiciara, i s au luat amprentele si o declaratie si i s a spus ca este prima abatere si a primit un avertisment. I s a spus ca de data aceasta nu va fi trimis in fata unui judecator, dar daca va exista o a doua oara va fi trimis in judecata. Acel avertisment ii va aparea in cazier? I s a facut dosar penal ?
Daniel29999, utilizator
nu are cazier, dar a intrat in baza de date a politiei
Dupa acest incident o sa mai poata da la Academia de Politie ?
Daniel29999, utilizator