Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inselaciunea in noul cod penal
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inselaciunea in noul cod penal

Buna ziua,

Am incercat sa caut in noul cod penal prevederi privitor la inselaciune cu fila CEC fara acoperire si pedepsele aplicate, ecivalentul art 215 din actualul CP. Ma puteti ajuta cu nr de articol?

Multumesc
Rugam NU postati mesaje consecutive cu acelasi subiect
?????

La ce va referiti?