Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Forma legala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Forma legala

Buna ziua, pentru activitatea de tstuaj corporal/ dermopigmentare care ar fi forma legala de a profesa, inafara de srl si pfa /imm. Ar merge gen o asociatie/ cooperativa familiara ?
Functie de ce doriti ! Ptr SRL contabilitatea presupune mai multe actiuni , ca PFA aveti contabilitate in partida simpla, etc. Cred totusi ca se impune si o autorizatie medicala tinand cont ca interveniti asupra pielii umane. Verificati conditiile de accesibilitate.