Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Indemnizatia de hrana functionar public la pensia de ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Indemnizatia de hrana functionar public la pensia de intretinere

Sunt functionar public la o primarie de comuna.Mi s-a oprit pana acum 1/3 din salariu pensie de intretinere iar cu 01.12.2018 mi s-a acordat si indemnizatie de hrana.Am vazut pe internet o speta cum ca indemnizatia de hrana nu intra in calculul pensiei de intretinere datorita destinatiei speciale a acesteia si datorita unei prevederi din codul civil.
Pe statul de plata din dec.2018 a intrat si indemnizatia de hrana la pensia de intretinere.
Indemnizatia de hrana a unui functionar public intra in calculul pensiei de intretinere sau nu ?
ICCJ a decis că nu intră în calcul indemnizația de hrană.